CZOCHA DOMKI - ośrodek położony jest nad Zalewem i Zaporą Leśniańską, nieopodal Zamku Czocha. Domki orazapartamenty zajmują powierzchnię 30 000 m2 i leżą w jednym z najpiękniejszych terenów rekreacyjnych Dolnego Śląska, obiekt przylega do Obszaru Natura 2000 obejmującego pobliskie sztolnie z siedliskami nietoperzy.
To idealna okolica na organizację atrakcyjnych wycieczek pieszych, konnych i rowerowych.


CZOCHA DOMKI leżą w odległości 22 km od Świeradowa Zdroju (tor narciarski 2,5 km, kolej gondolowa) i 42 km od Szklarskiej Poręby (wodospady Szklarka i Kamieńczyk). Z Leśnej jest zaledwie 3 km do przejścia granicznego z Czechami (Miłoszów) i 35 km do Zgorzelca i granicy polsko-niemieckiej.


Miłośnicy sportów wodnych zaznają mnóstwo radości na malowniczych wodach Jeziora Leśniańskiego i strzeżonej plaży. Rzeka Kwisa i Jezioro Leśniańskie to również raj dla wędkarzy. Jezioro jest zarybione prawie wszystkimi gatunkami ryb słodkowodnych, m.in. sandaczami, okoniami, leszczami. W rzece można łowić pstrągi i lipienie. Kwisa sklasyfikowana jest jako rzeka górska. Szlak kajakowy liczy 120 km i polecany jest dla wprawnych i wytrwałych kajakarzy. Corocznie organizowane są międzynarodowe zawody w kajakarstwie górskim i w piłce wodnej: kajak polo. Zimą pofałdowany teren stwarza możliwości saneczkowania i organizacji kuligów.

zobacz w google maps zobacz pogodę
na najbliższe dni

miniaturka